ליסבון, בירת פורטוגל, קיבלה את התואר "בירה ירוקה 2020"

עודכן ב: 25 פבר 2020

ליסבון, בירת פורטוגל, ממשיכה להתפתח ולצעוד קדימה! לאחרונה הוענק לעיר באופן רשמי התואר "בירה ירוקה 2020".

לעיר תכנית שנתית לנטיעת 20,000 עצים, ולקיום תערוכות וכנסים בנושא קיימות וסביבה. סה"כ מתוכננת נטיעת 100,000 עצים נוספים בליסבון עד שנת 2021, לעומת 800,000 עצים הקיימים כיום בעיר.

שטחים ירוקים, מים ואנרגיות מתחדשות נבחרו על ידי ראש העיר כשלוש מטרות שאפתניות אך אפשריות להשגה לעיר.

בירת פורטוגל, שכמות האשפה וזיהום האויר בה גדלו לאחרונה עם העלייה החדה בכמות התיירים בעיר, התחייבה לפעול למען הורדת רמת זיהום האוויר ולהשיג יעדים שאפתניים כגון הפחתה משמעותית בשימוש ברכב פרטי, הפחתה של 60% מפליטת הפחמן הדו חמצני של העיר בטווח הארוך, והטמעה של מערכות מתקדמות לניקוי ושטיפת הרחובות במים בשימוש חוזר.

לדברי חבר מועצת עיריית ליסבון, חוסה דה פרננדס, האחראי על תחומי איכות הסביבה, בנייה ירוקה, אקלים ואנרגיה, הענקת התואר היא גם "הכרה בעבודה שנעשתה", אך בעיקר מבטאת את מחויבות עיריית ליסבון לנושא בעתיד.

במסגרת היוזמה מתוכננים פרויקטים נוספים כמו הפארק הירוק (פארק דה אספנה), חנוכת מוזיאון מחזור, וקיום "ועידת העתיד העולמי". כמו כן מתוכננים כנסים, פעילויות עם בתי ספר ואוניברסיטאות, מופעים, תערוכות ופסטיבלים בנושא איכות הסביבה וקיימות.

מבין היוזמות השונות בתכנית, בולטת השנה במיוחד תערוכת הצילומים "הים כפי שמעולם לא הרגשת אותו", מאת האמנית הפורטוגזית מאיה, המוצגת באוקווריום של ליסבון, בפארק דה נסאו.

בתערוכה מוצגות "תמונות שצולמו אך ורק בפורטוגל ומעבירות מסר עמוק אודות הקשר בין האדם לים", על פי האמנית מאיה.

התוכנית זמינה בפורטל lisboagreencapital2020.comCopyright © MOJO Concierge Properies, 2017. All rights reserved.

| עקבו אחרינו
  • Portugal real estate investment
  • Portugal real estate investment
| צרו קשר

info@mcpportugal.com

תל אביב: 972.586.080.566+

ליסבון: 351.218.050.429+

Praça da Alegria no. 6, Sala 15, 1250-004 Lisboa

אנו חברת השקעות וניהול נדל״ן המתמחה בפורטוגל ובפרט בליסבון וסביבותיה. 

המומחיות שלנו היא באיתור דירות ובניינים במרכז העיר, באזורי ביקוש, תוך מקסום תשואות בהשכרה לטווח קצר, וכן בהשקעות בפריפריה להשבחה ובהשכרה לטווח ארוך

הבהרה
אין בתוכן במסמך זה התחייבות של החברה להשגת תשואה כלשהי. על אף ש  Mojo Concierge Properties Porugal נוקטת באמצעים סבירים על-מנת לוודא כי המידע והנתונים המופיעים במסמך זה הינם נכונים, מבוססים ואמינים, אין היא מבטיחה את מידת דיוקו, שלמותו ועדכניותו של המידע וכן את מידת התאמתו לכל צורך שהוא. בהתאם, השימוש במידע שבדף זה הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ו Mojo Concierge Properties Portugal ) MCPP) ושותפיה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לכל נזק ו/או הפסד אשר עלולים להיגרם, במישרין או בעקיפין, כתוצאה מהמידע המסופק.
*הוצאות תפעול ומיסוי חלים על הכנסה משכירות בפורטוגל ויש לקחת זאת בחשבון בעת רכישת נכס. ייתכנו שינויים שאינם תלויים ב MCPP ואלו עלולים להשפיע על התשואה.