הגורמים שהביאו להתעניינות בינלאומית של משקיעים בפורטוגל נשארים איתנים

ענקית הנדל"ן הבין לאומית Cushman & Wakefield פרסמה את הסקירה הראשונה שלה על השפעות נגיף הקורונה על שוק הנדל"ן בפורטוגל. לפי הניתוח של מחלקת המחקר של החברה, הגורמים שהביאו להתעניינות משקיעים בינ"ל בפורטוגל נשארים איתנים גם בצל המשבר. הנתונים מראים כי משקיעים מתכוונים להשלים עסקאות שכבר החלו, וכי לצד משקיעים סולידיים, הממתינים להתבררות התמונה המלאה, משקיעים אחרים כבר החלו מתעניינים בהזדמנויות ההשקעה הנובעות מהמצב החדש.

באשר לתחום התיירות, שנפגע קשה מהמשבר, ההשערה היא שבסיסי התיירות לא השתנו, וכי הפעילות תתחדש בהדרגה ברגע שיוסרו ההגבלות הנוכחיות. הציפייה היא שתיירות הפנים והשוק הספרדי ישחקו תפקיד חשוב בביקוש למלונות, למרות ההנחה שביצועי 2020 יהיו מתחת לציפיות, והם כבר מתמקדים בתוכנית העסקית של 2021.

לגבי מגזר המגורים, יש ביטחון כי "המשבר הנוכחי ישפיע על הביקוש לדיור בחודשים הקרובים אך עם זאת, במקרה של התאוששות מהירה בשוק, לא צפויה התאמת מחירים משמעותית מכיוון שעדיין קיים חוסר איזון בין ההיצע וביקוש במדינה ", ע"פ C&W וכן כי "הביקוש מצד המשקיעים הבינלאומיים סביר שיתחדש תחילה, מכיוון שפורטוגל תמשיך להציע את אותם גורמים מבדלים המוערכים על ידי משקיעים זרים. התגובה המהירה והיעילה של הממשלה והחברה לקורונה אך מחזקת את המוניטין הטוב הזה".

לפיכך, C&W מאמינים כי המשקיעים הבינלאומיים נותרו מעוניינים בפורטוגל. "הביצועים הטובים של כלכלת ארצנו והתגובה להתפרצות covid-19 זכו לשבחים בינלאומיים. יש אי וודאות ביחס להשפעות בינוניות / ארוכות הטווח של המגיפה, אך המשקיעים מראים כוונות לסגור עסקאות שממתינות ברגע שהשוק יתחיל לחזור לשגרה ".


לכתבה המלאה: https://expresso.pt/coronavirus/2020-04-22-Covid-19.-Logistica-e-um-sector-com-novas-oportunidades-no-imobiliario-diz-estudo
74 צפיות0 תגובות

Copyright © MOJO Concierge Properies, 2017. All rights reserved.

| עקבו אחרינו
  • Portugal real estate investment
  • Portugal real estate investment
| צרו קשר

info@mcpportugal.com

תל אביב: 972.586.080.566+

ליסבון: 351.962.624.187+

Praça da Alegria no. 6, Sala 15, 1250-004 Lisboa

אנו חברת השקעות וניהול נדל״ן המתמחה בפורטוגל ובפרט בליסבון וסביבותיה. 

המומחיות שלנו היא באיתור דירות ובניינים במרכז העיר, באזורי ביקוש, תוך מקסום תשואות בהשכרה לטווח קצר, וכן בהשקעות בפריפריה להשבחה ובהשכרה לטווח ארוך

הבהרה
אין בתוכן במסמך זה התחייבות של החברה להשגת תשואה כלשהי. על אף ש  Mojo Concierge Properties Porugal נוקטת באמצעים סבירים על-מנת לוודא כי המידע והנתונים המופיעים במסמך זה הינם נכונים, מבוססים ואמינים, אין היא מבטיחה את מידת דיוקו, שלמותו ועדכניותו של המידע וכן את מידת התאמתו לכל צורך שהוא. בהתאם, השימוש במידע שבדף זה הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ו Mojo Concierge Properties Portugal ) MCPP) ושותפיה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לכל נזק ו/או הפסד אשר עלולים להיגרם, במישרין או בעקיפין, כתוצאה מהמידע המסופק.
*הוצאות תפעול ומיסוי חלים על הכנסה משכירות בפורטוגל ויש לקחת זאת בחשבון בעת רכישת נכס. ייתכנו שינויים שאינם תלויים ב MCPP ואלו עלולים להשפיע על התשואה.