שינויים צפויים במסלול "ויזה זהב" בפורטוגל

עודכן ב: 19 אפר 2020

בשנים האחרונות מצאו מדינות רבות באירופה, כמו יוון, קפריסין, ספרד וגם פורטוגל מסלול הכנסות שהוא WIN-WIN - הצעת "ויזה זהב" למשקיעים בנדל"ן -מתן תושבות קבע ואזרחות למי שייקנה בית או דירה מעל סכום מסוים, ויעמוד בתנאי של משך שהייה נדרש באותה מדינה. במדינות מסויימות כמו פורטוגל, גם השקעה בעסק המעסיק מעל 10 עובדים או השקעה של 500,000 אירו ומעלה בעסק קטן או בינוני וקריטריונים נוספים - מאפשרים למשקיע לקבל תושבות ואזרחות במסלול זה.

הדרכון האירופי הנחשק, שמאפשר לחיות ולעבוד בכל רחבי אירופה, היה בהחלט גורם משיכה לאלפי משקיעי נדל"ן ממדינות רבות בעולם שמחוץ לגוש האיחוד האירופי, חלק גדול מהם מאסיה. סכומי ההשקעה הנדרשים במדינות השונות: ביוון - 250 אלף אירו (אליהם צריך לצרף 23% מע"מ) בספרד - 500 אלף אירו, ובקפריסין האמירה ההשקעה לשני מיליון אירו (כולל לא רק השקעה בנדל"ן) סכום שכלל מתן דרכון למשקיע ולמשפחתו בתוך חצי שנה בלבד. בפורטוגל עמד הסכום על 350 אלף אירו במידה ומדובר בנכס בן יותר מ־30 שנה הזקוק לשיפוץ או 500 אלף אירו אם מדובר בנכס רגיל.

תוכנית ה"ויזה זהב" הוגדרה כהצלחה - בפורטוגל דווח על 8,000 משקיעים זרים שהשקיעו כ- 4.5 מיליארד אירו במסגרת התוכנית!

אבל כעת נראה שצפויים שינויים במסלול הויזה זהב בפורטוגל. הממשלה החדשה, בראשות אנטוניו קושטה, הודיעה כי תגביל בקרוב את התוכנית לרכישות נדל"ן שיבוצעו באזורים בפורטוגל שיוגדרו מחדש, ובכל מקרה לא יכללו את הערים ליסבון ופורטו. לפי הצעת החוק, שתוגש במסגרת תקציב המדינה הקרוב, רק מי שישקיע ב"אזורים דלילי אוכלוסייה" ייהנה מהאפשרות להיכנס למסלול זה ומהאפשרות לקבל אזרחות פורטוגלית כתלות בהשקעה בנדל"ן. עמדת הממשלה היא שמסלול זה צריך לתרום להתאוששות הנדל"ן באזורים שבהם אין צפיפות אוכלוסייה גדולה, מחוץ לערים הגדולות.

שוק הנדל"ן בפורטוגל

השוק הפורטוגלי נחשב לאטרקטיבי מאוד למשקיעי הנדל"ן - מחירי הנכסים בערים הגדולות עלו בשנה האחרונה ב-10.3% לעומת השנה הקודמת, לפי נתוני "יורוסטאט", וזאת לאחר עליות נוספות גבוהות אף יותר שהתרחשו בשנים שלפני כן. חלק מהתופעה מוסבר על ידי משקיעים זרים רבים, שקנו דירות להשקעה בערים אלו בזכות תנאי המימון הנוחים והתשואות הגבוהות, חלק על ידי מקומיים שרוכשים דירות אף הם עקב השיפור במצב הכלכלה, הגידול ברמת החיים ובהכנסה הפנויה, וחלק על ידי משקיעים רבים שהשקיעו בנדל"ן בערים ליסבון ופורטו במסגרת מסלול ה"ויזה זהב".

צפוי שהחוק החדש יאושר בסוף פברואר 2020 , וייכנס לביצוע אפקטיבי תוך מספר חודשים, כולל ההגדרה המחודשת של האזורים במדינה בהם ניתן להשקיע כדי להיות זכאים להיכנס למסלול לקבלת אזרחות. חשוב לדעת: השינוי לא יהיה תקף בדיעבד, וכי מי שכבר קיבל את הוויזה בעקבות השקעה בליסבון ובפורטו - לא ייפגע, כמו מי שכבר נמצא בתהליך לאחר ההשקעה בנדל"ן והגשת הבקשה לויזה זהב.
Copyright © MOJO Concierge Properies, 2017. All rights reserved.

| עקבו אחרינו
  • Portugal real estate investment
  • Portugal real estate investment
| צרו קשר

info@mcpportugal.com

תל אביב: 972.586.080.566+

ליסבון: 351.218.050.429+

Praça da Alegria no. 6, Sala 15, 1250-004 Lisboa

אנו חברת השקעות וניהול נדל״ן המתמחה בפורטוגל ובפרט בליסבון וסביבותיה. 

המומחיות שלנו היא באיתור דירות ובניינים במרכז העיר, באזורי ביקוש, תוך מקסום תשואות בהשכרה לטווח קצר, וכן בהשקעות בפריפריה להשבחה ובהשכרה לטווח ארוך

הבהרה
אין בתוכן במסמך זה התחייבות של החברה להשגת תשואה כלשהי. על אף ש  Mojo Concierge Properties Porugal נוקטת באמצעים סבירים על-מנת לוודא כי המידע והנתונים המופיעים במסמך זה הינם נכונים, מבוססים ואמינים, אין היא מבטיחה את מידת דיוקו, שלמותו ועדכניותו של המידע וכן את מידת התאמתו לכל צורך שהוא. בהתאם, השימוש במידע שבדף זה הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ו Mojo Concierge Properties Portugal ) MCPP) ושותפיה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לכל נזק ו/או הפסד אשר עלולים להיגרם, במישרין או בעקיפין, כתוצאה מהמידע המסופק.
*הוצאות תפעול ומיסוי חלים על הכנסה משכירות בפורטוגל ויש לקחת זאת בחשבון בעת רכישת נכס. ייתכנו שינויים שאינם תלויים ב MCPP ואלו עלולים להשפיע על התשואה.