מושגי יסוד שכדאי לדעת לפני השקעה בפורטוגל

עודכן ב: אוג 22


השקעת נדל"ן בארץ זרה יכולה להיות מבלבלת מאוד. ננסה לעשות עבורכם סדר במושגים המרכזיים כאשר קונים דירה בפורטוגל.


הון עצמי (Equity)

החלק היחסי בנכס שנמצא בבעלות הקונה.

עבור נכס בליסבון שמחירו 100,000 יורו אשר עבורו קיבלתם מהבנק הלוואה של 70,000 יורו, ההון העצמי שלכם הינו 30,000 יורו.

מימון (Financing)

האחוז מערך הנכס שעבורו הבנק מוכן להעניק לכם מימון (הלוואה) בתנאים מסוימים.

עבור נכס בפורטוגל שמחירו 100,000 יורו, הבנק הסכים להעניק לכם הלוואה של 70,000 יורו בריבית שנתית של 1.75% + ריבית הפריים באירופה למשך 30 שנה. למעשה קיבלתם מימון של 70% מערך הנכס בתנאי הריבית האמורים וזאת למשך תקופת החזר של 30 שנה.

ייפוי כוח (Power of attorney)

מתן הרשאה חוקית לעורך הדין לפעול עבורכם ובשמכם (לאחר הסכמתכם) מול הבנק, מול המוכר, מול העירייה, מול הרשויות (מס, עירייה), ועוד.

הוצאות חד פעמיות (Non recurring costs)

כאשר רוכשים דירה בפורטוגל ישנן הוצאות נלוות לרכישה כגון עלויות העו"ד שמטפל עבורנו בעסקה, עלויות הקמת ההלוואה, שיפוץ וריהוט הנכס במידת הצורך ועוד. הוצאות אלו הינן חד פעמיות והכסף שהושקע בהן אינו חלק מההון עצמי בדירה.

מס רכישה (IMT)

על רכישה של נכס בפורטוגל מוטל מס רכישה בערך של בין 1% בקניית דירות במחיר של עד € 92,400 לבין 6% בקניית דירות היקרות מ € 550,000.

מספר מס פורטוגלי (Número de Indentificação Fiscal (NIF)) –

מספר זיהוי במערכת המיסים הפורטוגלית. מספר זה דרוש לצורך פתיחת חשבון בנק, בקשת הלוואה, קניית דירה, רישום לשירותים מקומיים (חשמל, גז, מים, כבלים) ועוד. פרט למסמכים שונים הנדרשים על מנת לקבל מספר NIF דרוש גם "נציג מס מקומי" שיגיש אתכם את הבקשה. גורם זה יהיה בדרך כלל העורך דין שלכם.

חוזה שריון (Reservation contract)

ראיתם נכס בפורטו ואתם רוצים להבטיח שהוא יוסר מהשוק וישמר עבורכם בזמן שאתם בודקים כי תוכלו לגייס את הכסף? חלק מן המוכרים יסכימו לחתום על חוזה שריון, ותמורת סכום שיכול לנוע בין 250 עד של 3000 יורו ישמר לכם הנכס למשך בין 2-4 שבועות. בזמן זה הכסף ישמר בנאמנות אצל עורך הדין שלכם. במידה והעסקה לא תצא לפועל בשל סיבות חוזיות, תוכלו לקבל את הסכום חזרה, אך אם שיניתם את דעתכם והחלטתם לא לרכוש את הנכס, תאבדו אותו.

חוזה התחייבות (Promissory contract)

לאחר שהצעתכם לקניית הדירה התקבלה, מקובל לחתום על חוזה התחייבות לקניית הנכס. המוכר מתחייב למכור את הנכס ואתם מתחייבים לקנות אותו. ניתן לכלול בחוזה זה תנאים מסחריים שונים והתניות שונות כגון קבלת מימון בהיקף הדרוש, השלמת שיפוצים, אבזור וכיו"ב. במעמד חתימת חוזה ההתחייבות תדרשו לשלם בין 10%-20% מערך העסקה.

שטר מכר (Deed)

במעמד חתימת החוזה חייבים להיות נוכחים כל הצדדים. המוכר, הקונה, הבנק, ונציגיהם. שטר המכר בו מוסכם על מכירת הנכס נבדק על ידי הנוטריון, ונחתם ע"י כל הצדדים. כעת יש לבצע את התשלום ולקבל את המפתחות. מזל טוב! אתם הבעלים הטריים של נכס להשקעה בפורטוגל.

חברת הניהול

חברת הניהול הינה גורם קריטי להצלחת ההשקעה שלכם (עוד על חשיבות חברת הניהול תוכלו לקרוא במאמר "נכס להשקעה בפורטוגל – איך למקסם את התשואה") .


יש מסלולים שונים לניהול הנכס ואפשר גם לקבל תשואה מובטחת.

על מנת לקבל פרטים נוספים על האפשרויות העומדות בפניכם בכל הקשור לרכישת נכס בפורטוגל, צרו קשר או התקשרו 058-6080566

#ליסבון #Portugal #השקעהבפורטוגל #השקעהבליסבון #השקעותנדלampquotןבליסבון #השקעהפורטוגל

Copyright © MOJO Concierge Properies, 2017. All rights reserved.

| עקבו אחרינו
  • Portugal real estate investment
  • Portugal real estate investment
| צרו קשר

info@mcpportugal.com

תל אביב: 972.586.080.566+

ליסבון: 351.218.050.429+

Praça da Alegria no. 6, Sala 15, 1250-004 Lisboa

אנו חברת השקעות וניהול נדל״ן המתמחה בפורטוגל ובפרט בליסבון וסביבותיה. 

המומחיות שלנו היא באיתור דירות ובניינים במרכז העיר, באזורי ביקוש, תוך מקסום תשואות בהשכרה לטווח קצר, וכן בהשקעות בפריפריה להשבחה ובהשכרה לטווח ארוך

הבהרה
אין בתוכן במסמך זה התחייבות של החברה להשגת תשואה כלשהי. על אף ש  Mojo Concierge Properties Porugal נוקטת באמצעים סבירים על-מנת לוודא כי המידע והנתונים המופיעים במסמך זה הינם נכונים, מבוססים ואמינים, אין היא מבטיחה את מידת דיוקו, שלמותו ועדכניותו של המידע וכן את מידת התאמתו לכל צורך שהוא. בהתאם, השימוש במידע שבדף זה הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, ו Mojo Concierge Properties Portugal ) MCPP) ושותפיה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לכל נזק ו/או הפסד אשר עלולים להיגרם, במישרין או בעקיפין, כתוצאה מהמידע המסופק.
*הוצאות תפעול ומיסוי חלים על הכנסה משכירות בפורטוגל ויש לקחת זאת בחשבון בעת רכישת נכס. ייתכנו שינויים שאינם תלויים ב MCPP ואלו עלולים להשפיע על התשואה.